תפריט

עיצוב חכם ונכון של הבית הוא עיצוב אשר מתחשב בחיי הדיירים בבית.
דרך עיצוב חכם אפשר להשיג כמה דברים:

  • תחושה – כאשר עיצוב הבית מתאים למי שמתגורר בו הוא משפיע על התחושה האישית. אנשים רבים מעידים על כך שבזכות שינויים קטנים בעיצוב הם התחילו להרגיש שהם בבית שלהם וכי הוא היה להיות המקום שאליו הם כל כך רוצים לחזור.
  • סדר – עיצוב נכון של החלל והתחשבות גם במקומות אחסון מכניס סדר לחיים. כאשר הבית מסודר המחשבות מאורגנות, נעים לארח והוא אפילו חסכוני יותר כיוון ששום דבר לא הולך לאיבוד.
  • ביטחון – בית אשר מעוצב בהתאם לבני הבית ואופי החיים שבו הוא בית בטוח יותר שמשפיע על התחושה האישית בו. הבית חייב להיות מקום בטוח, אך אם לא מעצבים אותו ודואגים לפרטים הקטנים שבו הוא עלול להיות אפילו מטרד.

חיסכון במרחב

עיצוב חכם יוצר תחושה של מרחב שמנוצל נכון. רובנו נוטים לאגור במהלך החיים חפצים שלא תמיד יש לנו צורך בהם. עומס החפצים יוצר תחושה של מחנק ושהבית הולך ונהיה קטן יותר ולכן חשוב לתכנן היטב את העיצוב של הבית. עיצוב חכם יכול לגרום למרחב להיות גדול יותר והכול בזכות ניצול נכון. עיצוב לחיסכון במרחב חייב להביא בחשבון אלמנטים כמו מקומות אחסון, גודל הספות בסלון, כמה מתלים יהיו בכניסה לבית ועוד מרכיבים רבים, לכן, ארונות הזזה הן הפתרון הטוב ביותר לחסכון במקום בבית.

נוחות בחלל

המטרה של עיצוב הבית היא מתן תחושת נוחות. בני הבית צריכים להרגיש שייכים לו ולהרגיש נוחות להסתובב בבית. חשוב מאד בעת העיצוב להתאים את אופי החיים בבית לכל האלמנטים שמכניסים אליו. למשל, אם יש בבית ילדים קטנים ומדרגות חשוב מאד לחשוב אלו מעקות לבית יהיו היפים והבטוחיפ ביותר בו. מכאן אנו יכולים להבין כי עיצוב הבית לנוחות משלב בין דרישות לבטיחות, פרקטיות של החלל ועיצוב. עמידה בדרישות השונות לעולם לא תבוא על חשבון העיצוב ואין ממה לדאוג שמרכיב אחד יפגע במרכיב אחר.

העיצוב בפרטים הקטנים

אין כל ספק כי העיצוב נמצא בפרטים הקטנים. הפרטים הקטנים יכולים להיות תאורה נכונה, הוספת וילונות ואפילו כריות על ספות הסלון. כל פרט קטן ואלמנט שמוסיפים יכול לשנות את מראה החלל כולו ולהשפיע על האווירה בבית. כאשר אנו חושבים על עיצוב חכם אנו צריכים להביא בחשבון את הצבע שאנחנו אוהבים ואיך אנחנו יכולים לשלב אותו בצורה קסומה בבית (לפעמים הוספת אלמנט צבעוני על הקיר באמצעות טפט יכול לעשות את העבודה). עלינו לחשוב אלו אלמנטים פרקטיים אנחנו חייבים בבית כמו למשל מקומות האחסון שאנחנו צריכים לדאוג להם וכמובן עלינו לחשוב כיצד ייראו החיים שלנו בבית המעוצב. העיצוב החכם יכול להיות יקר מאד או זול, תלוי בכם ותלוי כמה חשיבה מוקדמת תשקיעו לפני שתבצעו שינויים.

 

השאר תגובה

הרשמה